Руйнуючи стіни

0
317

У неділю у Миколаєві на зборах Товариства політв’язнів та репресованих роздумами про актуальні питання сьогодення держави та райцентру зокрема поділилися знамениті наші земляки, котрі, зрештою, також можуть відноситися до цієї категорії: цьогорічний лауреат державної Шевченківської премії з літератури Микола-Ярослав Гнатів та професор Львівського національного університету ім. Івана Франка Леонтій Войтович.

Дві години пройшли у цікавих розповідях, дискусіях. Розмова точилася, здебільшого, навколо постаті Великого Каменяра. Ярослав Гнатів відповів на чисельні запитання, розповів про себе та роботу над монументальним виданням, котре цьогоріч було відзначене на найвищому рівні, пригадав чимало цікавих і малознаних фактів із часу роботи на посаді заступника голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання. Не оминули учасники зборів і гострих проблем сьогодення, зокрема, наступних парламентських та президентських виборів, уроків виборів минулих.

Учасники товариства стурбовані розвитком подій у державі. І вимагали негайних рецептів дій та повної визначеності уже сьогодні. Та такої ясності дати зараз не може ніхто. На твердження Зіновія Волощака, що «Ми постійно мусимо руйнувати оті стіни, котрі стоять перед нами. Так було і 40-і, і в 60-і, і в 90-і», Леонтій Войтович зауважив, що цього разу усе набагато складніше, бо колись стіна була перед нами, сьогодні треба здолати стіни, котрі виросли між нами. І наразі не видно, навколо кого і чого ми здатні об’єднатись.

Окремо йшла розмова і про книгу Гнатіва «Під паплею», котра на днях побачить світ. Це ліричний шедевр про Миколаїв та його жителів. Книжка, як зазначив автор передмови Леонтій Войтович, надзвичайно цікава. Присвячена нам з вами, а ще рідному автору Підліссю та його людям. У другій частині написано про рід Говиковичів. Книга наповнена оригінальними документами та світлинами, подано багато цікавих фактів із нашого не такого вже і далекого минулого. Як зазначив автор, певні факти, безумовно, викличуть жваві дискусії, та саме на це вона і розрахована. Чим більше ми знатимемо, тим менше нездоланних стін залишиться.

«Громада» отримала попередню згоду на друк фрагментів «Під паплею» на сторінках газети. А повний варіант можна буде відносно недорого придбати у книгарні «Молодіжний центр» уже незабаром.

Leave a Reply

avatar