Сесія районної ради

0
451

Розгляд порядку денного ІІ-ї сесії Миколаївської районної ради 6-го демократичного скликання розпочався із доповіді голови районної державної адміністрації Ігоря Пілки про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Миколаївського району на 2011 рік (подаємо тезисно).

Отож, у промисловій галузі району на 2011 рік прогнозується: ріст випуску цементу на 5 % за рахунок розширення ринків збуту; загалом ріст випуску будівельних матеріалів на 2-5 % (випуск цементу, цегли керамічної і силікатної, вапна, вапняку, піску, залізобетону і інше). Планується введення нової лінії з виробництва рідких сумішей на «Хенкель Баутехнік Україна»; на ДП «Будсервіс» розробляється нова лінія з виробництва глазурованої цегли для камінів та кахелю з новим узором. Є сподівання, що у 2011 р. філією «Пісочне» ТзОВ ВКФ «Декор» буде задіяна одна технологічна лінія випуску скловиробів автоматичним способом та випуск зросте на 5 %. Також прогнозується випуск корпоративного одягу на КП «Славія», що забезпечить ріст виробництва швейної продукції на 5 %. Очікується реалізувати промислової продукції на суму 820 млн.грн..

У агропромисловій галузі прогнозується ріст валової продукції на 2,1 % за рахунок збільшення виробництва зерна на 20 %, посів кукурудзи на зерно буде на площі 400 га. Крім того, нарощуватимуть потужності з виробництва м’яса птиці ФГ «Улар», ФГ «Агроль» та виробництво м’яса свинини ФГ «Агросвіт Горуцька» і ФГ «Стамік». Під урожай 2011 р. восени 2010р. посіяно на площі 3332 га озимих зернових, 408 га. озимого ріпаку.

У 2011 р. прогнозується збільшення інвестицій на 40 млн.грн. Це відбудеться за рахунок будівництва нової лінії із виробництва будівельних сумішей на «Хенкель Баутехнік Україна»; відновлення роботи кормоцеху, відновлення роботи моноблоку з вирощування птиці ФГ «Улар», реконструкція кормоцехів та виробничих приміщень ФГ «Джерельна криниця» і ФГ «Кришталева криниця».

Подано чотири заявки до головного управління економіки Львівської ОДА на 2011 р. для фінансування об’єктів будівництва за рахунок коштів Державного та обласного бюджетів, а саме: будівництво акушерського корпусу в Миколаєві – з державного бюджету 1500 тис.грн., з обласного бюджету – 500 тис.грн.; добудова 12-ти класних приміщень і реконструкція існуючого блоку школи в Черниці – з державного бюджету 2500 тис.грн., з обласного бюджету – 500 тис.грн.; реконструкція Веринської НСШ – з державного бюджету 2000 тис.грн.; реконструкція мереж водопостачання від водозабору «Балка Глибока» до Роздолу – з державного бюджету 1500 тис.грн.

На ринку праці на 2011 р. прогнозується створення 950 нових робочих місць, працевлаштування 1880 осіб; профпідготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації 390 осіб; залучення до громадських робіт 390 осіб.

Основні заходи для розвитку соціальної політики району спрямовуватимуться на підтримку найуразливіших верств населення; удосконалення системи соціальних послуг, надання всіх видів соціальної підтримки сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам, громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС; збільшення пенсійних виплат по всіх контингентах одержувачів пенсій і допомоги непрацездатним малозабезпеченим громадянам до 21,9 млн..грн..

Для підтримки малого підприємництва з районного бюджету на 2011 рік заплановано 20,0 тис.грн. Планується збільшення чисельності малих підприємств до 252.

На 2011 рік прогнозується ввести в дію торговий комплекс у складі промислового та продуктового магазину ПП М.Дякун та ПП Л.Демко; магазин промислових товарів приватного підприємця С.Ковальчука; магазин будівельних товарів приватного підприємця М.Попко; магазин промислових товарів приватного підприємця Я.Корецького.

У 2011 р. до зведеного бюджету очікуються надходження в сумі 52,0 млн.грн., 64,7 % у всіх доходах, які мобілізуються в районі займає податок з доходів фізичних осіб, 17,2 % плата за землю.

У житлово-комунальній галузі передбачається, зокрема, капітальний ремонт плоских покрівель житлових будинків; капітальний ремонт будинків у Липівці, де створено ОСББ; реалізація проекту реконструкції котельні №3 Миколаєва з переведенням на щепу (початок робіт реально можливий з весни 2011р. із залученням коштів по Кіотському протоколу та державних коштів, вартість проекту 5578,063тис.грн); заміна центральної вітки теплотраси від цієї котельні при умові включення в державну програму (вартість проекту 682,589тис.грн.).

У галузі освіти на початок 2011-2012 навчального року заплановано створення двох навчально-виховних комплексів «ЗНЗ-ДНЗ» на базі Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та Раделицької ЗОШ І-ІІІ ступенів. У Миколаєві буде навчатися 2 групи дітей 5-річного віку (40 осіб), а у Раделичах – 1 різновікова група (20 дітей). У 6-ти дошкільних установах району заплановано збільшення кількості груп на 2 з кількістю 40 дітей. Крім цього, в 5 школах району з 1 вересня 2011 року буде введено 5 груп дітей 5-річного віку (99 осіб) з короткотривалим перебуванням у навчальному закладі. Прогнозується закриття трьох загальноосвітніх шкіл: Полянської, Ілівської та Болонської. Діти, які проживають у мікрорайонах цих шкіл, будуть довозитись шкільними автобусами відповідно у Бродківську, Стільську та Більченську школи.

У галузі охорони здоров’я планується, зокрема, цільова диспансеризація населення, створення хоспісного відділення, а також передача пустуючих приміщень амбулаторій органам соціального захисту для створення закладів соціальної опіки; створення централізованої лабораторії служби району; передача господарських підрозділів лікарень (пральні, харчоблоки) в оренду спеціалізованим підприємствам; реформування стоматологічної служби району.

Зауваження до доповідача мав депутат Богдан Петрів, який запропонував РДА у доповнення до Програми енергозбереження розробляти Програму енергоефективності. Деякі пункти програми прокоментував депутат Василь Кіндрацький, зокрема, щодо створення хоспісу та реформування стоматології. Оскільки йдеться про реформування стоматологічної служби району шляхом переведення з бюджетного утримання на функціонування на засадах госпрозрахунку та самоокупності зі збереженням існуючих пільг соціально незахищеним верствам населення та дітям, депутат Павло Гузар, головний лікар районної стоматологічної поліклініки, звернув увагу на поспішність такого рішення через застарілу матеріально-технічну базу поліклініки і запропонував доопрацювати цей пункт. Депутат Андрій Патій мав запитання щодо рівня зарплати, а також щодо перевірки земельних наділів навколо озера «Байкал». Депутат Ігор Мартинюк запропонував обліковувати невикористані землі, а також підняв питання заїзду маршруток до селища Роздолу. Депутат Михайло Адам цікавився, чи лобіюється використання стадіону «Ювілейний» у рамках проведення Євро-2012. Як виявилося, у перелік задіяних об’єктів наш стадіон не ввійшов, а зараз піднімати це питання запізно, оскільки розподіл коштів уже відбувся. Та Ольга Жила запевнила, що підніме це питання на обласній колегії. Депутати проголосували за затвердження Програми.

Депутати підтримали запропоновані Зоряною Москалюк, начальником фінансового управління райдержадміністрації, уточнення показників районного бюджету (затверджено загальний обсяг доходів районного бюджету на 2010 рік у сумі 156620,3 тис. грн., в т.ч. загальний фонд – 136877,6 тис. грн., спеціальний фонд – 19742,7 тис. грн., обсяг видатків – у загальній сумі 163720,5 тис. грн., в т.ч. загальний фонд – 141012,9 тис. грн., спеціальний фонд 22707,6 тис. грн.). Вона також доповіла у питанні порядку денного сесії Про внесення змін до рішення районної ради № 463 від 24.06.2010 року «Про спрямування вільного залишку бюджетних коштів спеціального фонду районного бюджету Миколаївського району» та про затвердження розпоряджень голови Миколаївської райдержадміністрації.

Депутати прийняли регламент районної ради після довгого обговорення та зі змінами, які запропонував внести Василь Кіндрацький. Також затвердили Положення про постійні комісії районної ради, про президію районної ради, про помічника-консультанта депутата районної ради та затвердження опису посвідчення (доповідач Мар’яна Івах – голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики і дотримання законності).

Про делегування повноважень Миколаївській районній державній адміністрації та про затвердження плану роботи районної ради на 2011 рік вів мову депутат Ярослав Папуга. Він також зачитав протест Миколаївського міжрайонного прокурора на рішення 4-ої сесії районної ради п’ятого демократичного скликання №49 від 10.10.2006 року «Про відміну рішення сесії районної ради № 95 від 26.06.2003 року «Про надання пільг на оренду не житлових приміщень комунальної власності» та внесення змін до методики розрахунку орендної плати за користування майном комунальної власності». Депутати протест відхилили, а рішення залишили без змін, оскільки йдеться про переважно про оренду шкільних їдалень, а підвищення орендної плати потягне і підвищення вартості харчування учнів.

Депутати надали дозвіл Миколаївській комунальній центральній районній лікарні на списання з балансу автомашини УАЗ-3962, 1989 року випуску, та пральної машинки МСТ-30, 1994 року випуску (доповідач: Володимир Матвіїшин – голова постійної комісії районної ради з питань економіки, бюджету, податків і розвитку підприємництва. Рекомендували Тернопільській сільській раді розглянути питання щодо створення на території сільської ради місцевої пожежної команди та передбачити у сільському бюджеті на 2011 рік видатки на її утримання (доповідач: Олег Ясеницький – заступник голови районної ради).

Сесією райради затверджено нормативні грошові оцінки земельних ділянок ПП «Кадес» та ФОП Свідрик І.С. Доповідав із цього питання Мирон Яцишин – начальник управління Держкомзему у Миколаївському районі. Він також запропонував внести зміни до Програми земельної реформи на 2008-2012 роки. Зокрема, збільшити фінансування захисту сільськогосподарських угідь і частини Роздолу від підтоплення з розчисткою русла Колодниці та капітального ремонту водо-регулюючих споруд на території селища на 55319 грн. (загальна вартість робіт становитиме більше ста тисяч гривень). Пропозицію підтримано.

Сесія дала дозвіл голові районної ради надавати в оренду частини приміщень адміністративного будинку під розміщення кабінетів державних служб, частину підвалу – під розміщення кафе-бару (їдальні) та укладати договори оренди, відповідно до затвердженого порядку, терміном від одного до чотирьох років (доповідач Ірина Майкут– головний спеціаліст районної ради).

Також депутати проголосували за передачу фельдшерсько-акушерських пунктів у власність територіальних громад району (доповідач: Валерій Домашич – голова постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я). Підтримали пропозицію голови постійної комісії районної ради з питань освіти, духовного і національного відродження Марії Ониськів щодо надання дозволу на оренду частини будівлі Рудниківської школи поштовому відділеню; а також проголосували за перерахунок кількості споживачів гарантованих послуг (йдеться про закріплення за дошкільними установами району відповідної кількості дітей – для подальшого фінансування).

За пропозицією депутата Ігоря Мартинюка і після виступів депутатів Василя Кіндрацього, Андріяна Пришляка затверджено в цілому галузеві соціально-економічні та культурні програми: «Ефективність галузей сільського господарства агропромислового комплексу Миколаївського району у 2011 році»; «Розвитку малого підприємництва у Миколаївському районі на 2011-2012 роки»; «Молодь Миколаївщини на 2011-2013 роки»; «Реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2010-2014 роки у Миколаївському районі»; «Про зміцнення матеріально-технічної бази установ освіти на 2011 рік»; «Розвитку інвестиційної діяльності Миколаївського району на 2011-2014 роки»; «Підтримки видання народної газети Миколаївського району «Громада» на 2011 рік»; «Поповнення бібліотечних фондів «Читач» на 2011-2015 роки»; «Збереження бібліотечних фондів на 2011-2015 роки»; «Правова освіта населення Миколаївського району на 2011 рік»; «Профілактика наркоманії та боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Миколаївському районі на 2011-2015 роки»; «Реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування у Миколаївському районі на 2011 рік»; «Про затвердження заходів Програми формування здорового способу життя серед дітей та молоді на 2011 рік»; «Про затвердження заходів на виконання Програми розвитку дитячого та масового футболу на 2008-2011 роки»; «Про затвердження заходів на виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту Миколаївського району на 2007-2011 роки»; «Покращення безпеки дорожнього руху на території Миколаївського району Львівської області на 2011-2014 роки»; «Про розроблення схеми планування території Миколаївського району Львівської області»; «Про інформування населення через проводове мовлення на 2011рік»; «Про енергозбереження для бюджетної сфери і населення на 2011-2014 роки». Окремо ці Програми розглядатимуться при розподілі коштів. Заступник голови РДА Володимир Фик запропонував більш детально розглядати програми і заслухати доповіді їхніх розробників в комісіях.

У «різному» депутат Ярослав Папуга озвучив заяву про створення депутатської фракції «ПП та ХДС».

Ірина Леськів.

Leave a Reply

avatar