Що може депутат?

0
333

24 червня відбудеться 27 сесія 5 демократичного скликання. Позаду півроку роботи району, але тільки тепер, коли у верхах закінчилась колотнеча, можна розподілити нарешті кошти, які залишилися ще з минулого року та надійшли чи надійдуть 2010-го. Саме на ці питання будуть основними в порядку денному.

Склалось так, що більшість депутатів побачать пропозиції РДА безпосередньо на сесії. Не буде часу ні на аналіз, ні на здобуття інформації, чому саме такий варіант обраний, адже пропозицій щодо використання цих коштів було набагато більше. Узаконило такий розподіл рішення бюджетної комісії ради. Роками добиваюся того, щоб і бюджет, і розподіл вільних залишків розглядали профільні комісії райради, бо це є основним фінансовим документом усього району на рік. І з року в рік все повторюється за однією і тією ж схемою, коли абсолютна більшість депутатів виступає звичайнісінькими «кнопкодавами». Та й справді, невже не проголосувати за виділення коштів на майже завершення будівництва пологового будинку (18 років будуємо!), чи не потрібен обігрів в дитсадку Березини? Чи шкода 300 тисяч для дитячої установи в Рудниках?

Та є пункти, які викликають запитання. На оздоровлення дітей, підтримку спорту та розвиток інвестиційної діяльності (?) заплановано виділити аж 70 тисяч гривень, а на драпіровку сцени та заміну вікон в адмінбудинку – тільки 130 тис грн. І як голосувати?

Ще цікавішими є пропозиції щодо розподілу коштів спеціального фонду, який формується за рахунок компенсації втрат земель сільськогосподарського призначення. Райуправління Держкомзему використовує цікаву тактику. Закладаються спочатку кошти на проектні роботи. А згодом виносяться вимоги щодо фінансування. Й із здивованими очима говорять депутатам: «Ви ж у же самі проголосували за проект. Тепер фінансуйте і роботи». Тому й дивуються потім депутати, не пригадуючи, коли ж вони запланували виділити півмільйона на ставок під Закладом чи 700 тисяч на покращення пасовища в Демні. Адже пасовища є і в інших сільрадах, та покращують чомусь вибірково.

В мене особисто виникають ще й інші запитання. Чому ж Демнянська сільська рада безкоштовно роздає свої землі навколо Байкалу, та ще й людям, далеким від району. Такі ж питання і до Гонятичівської та Дроговизької сільських рад. А сьогодні вони у списках прохачів одні з перших. І саме їм дають гроші, хоч фінансово мають можливість самі вирішити свої проблеми. Пригадую ту принциповість, яку проявляють сільські депутати в інших, мабуть менш важливих справах. Наприклад, щодо виділення земель сусідам під влаштування кладовища. Тут стоять горою: свого не віддамо. Водночас набагато більше без жодного спротиву і будь-якої оплати віддають далеко не бідним людям з-поза меж району, не ставлячи жодних умов і безкоштовно. З іншого боку, голосують увесь документ, а не окремий рядок. Тому й проходять оті рішення гамузом – потрібні разом із підозрілими чи незрозумілими частині депутатів. Проголосуєш проти драпіровки, а не отримає коштів соцзабез на реконструкцію системи опалення чи загальмуються роботи на акушерському корпусі, будівельники залишаться без роботи і заробітних плат, комунальні підприємства не отримають платежів за надані послуги. І кому від того легше?

Та все ж пропонуємо глянути на оті пропозиції, щоб мали депутати бодай один день та ніч для того, щоб подумати. Ось тільки чи можуть вони щось змінити?

Ярослав Муха

Leave a Reply

avatar