Школа вабить і влітку

0
407

Тепле літечко манить усіх за місто, в зелені оазиси. Особливо прагнуть набратися сил учні, адже саме зараз канікули і вільного часу для відпочинку багато… І хоча шкільний дзвінок у ці дні не скликає на уроки, у Миколаївській ЗОШ №1 минулого четверга було гамірно. Чулися голоси відпочивальників пришкільного оздоровчого табору, старшокласників, які на практиці. А ось учні 9-Б класу прийшли поспілкуватися із класним керівником Марією Чень.

-Мої діти дуже дружні, – отак по-материнськи ніжно розповідає про своїх вихованців Марія Яківна. Вони активні у шкільному і позакласному житті, в усьому намагаються бути кращими. Велике значення має й те, що десь десяток восьмикласників займається у „Пласті” – це дисциплінує, згуртовує колектив. Важко розлучатися із 28-ома моїми улюбленцями на час канікул, літо без учнів видається дуже довгим…

Як учитель математики, підтверджують учні, Марія Яківна вимоглива і водночас справедлива та чуйна. Вона із розумінням ставиться до школярів, сприяє у вирішенні проблем кожного. Запропонувавши восьмикласникам та іншим школярам взяти участь у конкурсі „Кенгуру”, Марія Яківна уважно вислухала їхню дискусію щодо розв’язання того чи іншого завдання, а потім скерувала думки у правильне русло. Консультація не минула дарма – десятеро із чотирнадцяти конкурсантів тільки 8-Б: Василина Бобиляк, Андріана Грица, Ірина Залога, Руслана Іршак, Олександр Миндьо, Оля Михальська, Михайло Максим, Оля Наконечна, Роксолана Нарепеха, Іванна Яріш (а зголосилася на участь половина класу) – отримали в нагороду червоні сертифікати за відмінні успіхи. Добрі результати – у Тетяни Пляцок, Ярини Любуськи.

-Завдяки професійному підходу до викладання предмету Марії Яківни, ми зацікавлено вивчаємо не лише математику, – зазначає відмінниця навчання Тетяна Пляцок. –Під час екскурсій, які вона організовує і влітку, і під час навчального року, наочно знайомимося із географією України, поринаємо в історію краю. Подорожі дужі цікаві й пізнавальні.

-У вересні минулого року ми їздили із ночівлею у Карпати, в село Гребенів, – приєднується до розмови староста класу Андріана Грица.-Зупинилися на дитячій туристичній базі „Ватра”. Там ми розпалили своє велике вогнище, біля якого проводили ігри, співали, навіть пробували самостійно готувати їжу, але обійтися без порад Марії Яківни покищо не вдавалося… Там побували у старовинній церкві. До речі, наше гасло – „З Богом!”, і під час поїздки жодного разу не сіли їсти без молитви і не встали, не подякувавши Богові.

Доповнила розповідь Оля Наконечна: „Мені там дуже сподобалося. Запам’яталися каруселі, відпочинок на річці, в лісі, а також на іншій базі – „Ельф”. Наш клас із нетерпінням чекає спільної із класним керівником поїздки на дві доби у Солотвино, що на Закарпатті”. Оля Михальська із вдячністю учительці пригадала, що клас дружно готувався до підсумкової контрольної роботи, учні одні одним допомагали, дискутували, і таким чином спонукували себе черговий раз повторити вивчений матеріал, а вчителька активно їм допомагала. Разом готувалися і до „Кенгуру”.

Відмінниця навчання Ірина Залога зізналася, що щаслива навчатися у „першій” школі, адже її вважають найкращою, і тому намагається усіляко підтримувати такий її імідж. Завдячує своїм успіхам учителям, особливо ж – класному керівникові Марії Чень, яка згуртовує дітей і намагається ставитися до них із розумінням, у багатьох ситуаціях уявляючи себе на їхньому місці.

– Буває, – додає Ярина Любуська, – що інколи в класі сперечаємося, але за порадою класного керівника ніяких непорозумінь за межі колективу ми не виносимо, намагаємося примиритися самостійно, радимося, як вийти із складної ситуації, і після дискусії знаходимо порозуміння.

…Усміхнувшись, Марія Яківна хвалить своїх дітей: „Що би я не робила, вони завжди пропонують допомогу, хоча й у багатох випадках не можуть її надавати. Це добрі, щирі діти. Під час канікул я нудьгуватиму без них”.

Леся Бардак.

Leave a Reply

avatar