Суд заборонив акції протесту під час перебування в столиці патріарха Кирила

0
394

Окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення акцій протесту під час перебування в столиці 25-28 липня патріарха Московського Кирила.

Таке рішення суд ухвалив учора пізно ввечері після тривалого засідання, повідомили в прес-службі Всеукраїнського об’єднання Свобода.

“Виявляється, блокування вулиць правоохоронцями під час приїзду громадянина РФ Володимира Гундяєва не є перешкодою нормальній життєдіяльності міста, а мирні акції протесту, навіть Молебень за Україну, який планували провести традиційні українські конфесії – будуть перешкоджати”, – заявив під час судового засідання представник ВО Свобода в суді, голова Київської міської організації Свободи Андрій Мохник.

“Перекриття вулиць, багатотисячна міліцейська охорона, перешкоджання нормальній життєдіяльності мільйонам українців свідчать, що спецкомісар Кремля Володимир Гундяєв боїться українського народу і діє як окупант, який сіє в Україні зло і ненависть”, – сказав він.

Раніше, Окружний адміністративний суд Києва розглядав справу за позовом КМДА про обмеження права громадян на мирні зібрання під час перебування в місті 25-28 липня предстоятеля РПЦ Кирила.

У своєму позові КМДА просила суд встановити обмеження права на мирні зібрання шляхом заборони кільком організаціям і групам громадян проводити заходи з 25 по 28 липня в центральній частині Києва і поблизу будівництва кафедрального собору на Залізничному шосе.

Позивач мотивував свої вимоги тим, що присутність біля місць, які відвідає патріарх Кирило, “учасників зазначених акцій може призвести до сутичок між представниками різних релігійних конфесій та політичних напрямків і створенню умов, які перешкоджають нормальній життєдіяльності міста”.

Як повідомлялося, предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирило перебуває в Україні з восьмиденним візитом. У рамках візиту він вже відвідав Одесу, заплановано також відвідання Дніпропетровська та Києва.

Сьогодні, 24 липня Янукович зустрінеться з прем’єр-міністром Російської Федерації Володимиром Путіним.

Leave a Reply

avatar