Свято для кожного чи дороге задоволення?

0
396

Незабаром 1 вересня. На цей день із нетерпінням чекають першокласники та їхні батьки, які вперше поведуть своїх маленьких «чад» в доросле життя. Але перед тим діти з батьками відвідують магазини й базари, аби купити всі необхідні речі для навчання. Чому ж тоді замість радіти батьки бідкаються? Скільки грошей та на що мають витратити вони, аби діти були нічим не гіршими від інших?

В одному з миколаївських магазинів продавець Галина Шпира розповіла, що необхідно придбати. Тож почнемо з портфеля. Найдешевший коштує 100 гривень, дорожчі – від 200 і вище. Кожна дитина хоче все найкраще, тому часто доводиться спостерігати сльози дітей через неможливість їхніх батьків витратити більше запланованої суми. Обов’язковим є альбом для малювання, ціна якого коливається від 5 грн. і більше. Папки для зошитів теж не дешеві – від 12 грн. За пенал потрібно заплатити від 9 до 25 грн. Ручки, олівці, стирачки, фарби, ножиці, кольоровий папір в підсумку вартують ще 65 грн. Тепер дійдемо до зошитів. Найзвичайнісінький зошит на 12 аркушів коштує 60 копійок. Зазвичай, такі зошити не охоче купують через низьку якість. Зошити кращої якості на 12 аркушів – 1,20 грн. Потрібно врахувати, що обов’язковими є правописні зошити, які можна придбати уже в самих школах. Вони теж не дешеві. На шкільну форму ціни стартують від 180 грн. І це лише найнеобхідніші речі для першокласників.

Пані Ірина – жителька Роздолу, працює продавцем. Її зарплатня складає 1300 грн. в місяць. Доньку виховує сама: -Спробуйте за 1 300 грн. одягти дитину, купити їй усе необхідне, оплатити комунальні послуги і не залишитись голодним. Це проблема. Зарплата людей не відповідає ринковим цінам. Мені завжди хотілось дізнатись, чи депутати, коли віддають своїх дітей у школу, теж так бідкаються, чи для них теж важлива кожна копійка? Сумно на такі теми говорити, але мені хочеться, аби моя донька мала все найкраще, і мені соромно їй відповісти, чому у дівчинки-сусідки портфель з малюнком, а у неї простий червоний.

Якщо задуматись, то 1 вересня – це дійсно дороге задоволення, яке не кожен може собі дозволити, але кожен зобов’язаний. Та, попри все, хочеться побажати малим школярам успіху в навчанні і цікавості в пізнаванні цього нелегкого, але потрібного життя і великого терпіння й наснаги вчителям. Зробімо День знань святом і нехай жодна ціна його не зруйнує!

Марта Семенчук.

Leave a Reply

avatar