Три чверті українців люблять свою країну, решта – зневажає

0
446

В українців неоднозначне ставлення до своєї держави: три чверті її люблять, одна п’ята – зневажає.

Про це за результатами опитування повідомив директор Інституту Горшеніна Володимир Фесенко.

«Ставлення громадян України до стану незалежності своєї держави – переважно позитивне, але неоднозначне», – цитує Фесенка «Обозреватель». На підтвердження своїх слів він навів цікаві дані телефонного опитування тисячі українців на цю тему, проведеного Інститутом всього три дні тому.

Більшість українців усвідомлює, що живе в «країні-невдах». Тим не менше, три чверті громадян України (75%) пишаються своєю приналежністю до цієї країни. П’ята частина опитаних (19%) заявила про те, що не пишаються своїм громадянством. «Це велика цифра – коли кожен п’ятий українець не пишається своєю державою, значить, в державі щось не так», – прокоментував Володимир Фесенко.

Більше половини українців (58%) сприймають як позитивний факт проголошення незалежності України в 1991 році. Приблизно такий же відсоток громадян України (57,7%) висловив готовність ще раз проголосувати за державний суверенітет. На думку експерта, в якійсь мірі на цю цифру вплинула і недавня зміна керівництва країни: «Як це ні парадоксально, але після перемоги Януковича на президентських виборах частина незадоволених Україною і українством на сході і півдні перейшла у стан більш-менш задоволених».

Але на останнє питання, запропоноване респондентам, ті відповіли доволі несподівано. «Хотіли б ви через двадцять років бачити Україну окремою незалежною державою?» – Запитав Інститут Горшеніна. 48% опитаних дали позитивну відповідь. Разом з тим, чверть хотіла б бачити Україну в складі Російської Федерації, п’ята частина – як повноправного члена Євросоюзу.

Незважаючи на дуалізм відповідей, Володимир Фесенко робить з них позитивні висновки, оскільки «питання про союз – це не питання втрати незалежності, а питання інструменту розвитку країни і суспільства». «При всіх наших проблемах країна все-таки поступово розвивається, поступово розвивається відчуття єдиної родини і відчуття власної країни. Більшість українців все ж таки бачать Україну своєю країною, що не хочуть втрачати незалежність і мають намір і надалі жити в Україні», – зробив висновок експерт.

Головними проблемами країни Володимир Фесенко вважає неефективність минулої і нинішньої влади, а також комплекс неповноцінності. Але громадянам України він дав таку пораду: «Не сподівайтеся тільки на владу. Вирішення проблем своєї країни – це справа ваших рук: за кого ви голосуєте, як ви дбаєте про свій будинок, про територію навколо вас – це теж розвиток України».

Leave a Reply

avatar