Трудотерапія із іноземцями

0
390
Ілів

Ілів уже не раз приймав у себе різноманітних туристів та таборувальників. Адже його первозданна природа та багата і цікава історія притягують, мов магніт. Ось і цього літа облюбували собі там місцину і розбили своєрідне поселення 32 туристи із країн Європи.

Майже тиждень у наметовому містечку на окраїні села жили 12 німців, 8 французів, 3 білорусів, 2 литовців та 7 українців. Вони, окрім того, що самі організовували свій побут, готували їжу, прибирали територію, вивчали українську, російську, німецьку та французьку мови, ще й будували там будиночок для відпочинку. Такий спосіб життя став для них новинкою, адже приїхали до Ілова підлітки, які ніколи не виділялися зразковою поведінкою і вважаються чи не найгіршими у своїх навчальних закладах. А організував їм таку трудотерапію голова Всеукраїнського товариства «Зелений хрест» Олександр Волошинський. Він розповів, що це стало можливим завдяки німецько-французькій програмі «Евора». Вона розрахована на три етапи. Спочатку молодь гостюватиме у нас, пізніше – у Марселі (Франція), а потім поїдуть до Кьольна (Німеччина). Тим самим організатори мають на меті продемонструвати «важким» підліткам культуру різних народів та привчити їх до самостійного, правильного життя.

Гостював у таборувальників і Народний дівочий колектив НД Розвадова «Дністрянка». Артистки показали іноземцям уривки із різноманітних українських обрядів. Найбільше припали їм до душі гаївки. Спочатку європейські гості соромилися брати участь у забавах, та коли роззнайомилися із ними ближче, не хотіли відпускати самодіяльних аматорів із імпровізованої сцени. А на завершення продемонстрували і свої вміння.

Після трудотерапії в Ілові таборувальники переїдуть на тимчасове поселення до Розвадова на березі Дністра. Розчищатимуть русло річки від сміття.

Leave a Reply

avatar