Цивільна оборона: навчання у Гірському

0
380
навчання у Гірському

У п’ятницю 16 листопада, коли завітала на подвір’я будівлі Гірської сільської ради, подумала, що там знімають фільм. Надзвичайна активність працівників адмінбудинку, які були одягнені у відповідну камуфляжну форму, величезна кількість транспорту та палатки із різноманітним обладнанням наштовхували на думку, що у селі знову сталася якась надзвичайна ситуація. А присутність у сільраді посадових осіб з райцентру – заступника голови районної ради Олега Ясеницького, керівника відділу освіти Романа Сидора, а ще завідувача курсів цивільної оборони Дмитра Наливайка та керівника відділу з питань надзвичайних ситуацій РДА Богдана Більського – не залишала жодних сумнівів у серйозності ситуації. На щастя, журналісти стали свідком лише навчання – захід проводився у сільській раді згідно із планом реалізації державної політики у сфері цивільної оборони.

Зустрічав гостей начальник оперативного штабу Олексій Горуцький. Кожен із працівників сільради має закріплену за ним посаду на випадок надзвичайної ситуації, а саме: керівник канцелярії оперативного штабу Катерина Дудич, спеціалісти із визначення нанесених збитків Марія Дудич та Ганна Марків, завідувачка військового бюро Тетяна Павлішак, психолог Роман Дудич, начальник цивільного захисту сільської ради Володимир Дудич, медичний працівник Галина Дудич та керівник громадського формування із охорони громадського порядку ветеран МВС Іван Ярема.

У ході навчання були відпрацьовані дії щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, які, «за легендою», виникли внаслідок несприятливих погодних умов, порушення системи життєзабезпечення: водопостачання, енергопостачання, газопостачання, виявлення осередку на захворювання холери, питання оповіщення та інформування населення, робітників і «службовців об’єктів господарської діяльності про ситуацію, яка склалася». Одним із основних завдань заходу стали перепідготовка керівного складу, органів управління та сил, навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту та дій у НС.

Навчальне містечко, яке розташувалося на подвір’ї сільської ради, призначалося для практичної підготовки особового складу формувань до проведення рятувальних й інших невідкладних робіт у надзвичайних ситуаціях. Воно було обладнане елементами комунально-технічних і енергетичних мереж. У актовому залі розмістився навчальний пункт, який оснащений технічними засобами, стендами, засобами індивідуального захисту. Там же було розміщено і консультаційний пункт, призначений для надання методичної допомоги робітникам та службовцям.

Оглянувши усі приміщення та обладнання, перевіряючі загалом визнали стан підготовки Гірської сільської ради до дій в умовах НС як задовільний. Богдан Більський до практичних відпрацювань зауважень взагалі не мав, лиш радив допрацювати оформлення необхідної документації.

А загалом варто визнати вчергове: населений пункт, очолюваний сільським головою Володимирем Дудичем, як і усі, хто взяв участь у цих навчаннях, зможуть моментально мобілізувати усі сили та ресурси на порятунок громади та її майна.

Вікторія Ничта.

Leave a Reply

avatar