У день героїв

0
327
У день героїв

Традиційно у третю неділю травня в районі вшановували усіх українців, котрі присвятили себе Україні, котрі полягли за її волю та Незалежність. Започаткований ще у 1941 році на Другому Зборі ОУН, в річницю підступного вбивства Євгена Коновальця, День Героїв повернувся до нас у 1999 році в ухвалі Львівської обласної ради. За роки незалежності виробився і традиційний алгоритм відзначення свята у райцентрі.

Учасники віча йдуть пішим походом на Радів, де біля пам’ятника –могили полеглих за волю України відправляється заупокійна панахида, виступають представники влади та громадськості, демонструють свої тематичні програми кращі художні колективи району.

Традиція збережена і цього року. Після панахиди на Радеві слово мали отець Богдан Огоновський, голова РДА Ігор Пілка, голова райради Ольга Жила, дослідник визвольних змагань, депутат райради Зіновій Горін, ветеран УПА Андрій Рудник, голова спілки політв’язнів та репресованих Іван Величко. Вів урочистості міський голова Миколаєва Ігор Хімчак. А завершили дійство чудовим концертом учасники хорового колективу народного Дому Устя (керівник – Катерина Суботик). Тішить, що серед присутніх було чимало юних жителів міста, зокрема із Пласту. Бо саме їм берегти та примножувати наші традиції.

І.П.

Leave a Reply

avatar