У Гірському – нове кладовище

0
337
У Гірському - нове кладовище

25 липня у Гірському відбулася подія, яка має всі шанси називатися історичною та неординарною. Після трьох років напруженої, добросовісної і злагодженої праці сільської громади в селі, в урочищі “Передсілля”, освячено і з 1 серпня вводиться в експлуатацію нове сільське кладовище. Цей цвинтар справді естетично вписується в загальний краєвид села при в’їзді зі сторони Миколаєва. Серйозна площа (понад 4,5га), сектори та майданчики, парадна і господарські брами, величний семиметровий хрест, оздоблений стокілограмовим розп’яттям Спасителя, пам’ятний знак на честь скасування кріпатцтва у Галичині, оригінальний вхід з освітленням – все це додало цьому місцю останнього спочинку затишного вигляду.

Кошторисна вартість цього загальносільського об’єкта складає близько 300 тис. грн. Потрібно зауважити, що основний тягар фінансування і всіх робіт взяла на себе сільська громада та меценати. Варто відзначити громадський оргкомітет, який очолили член виконкому М.Марків і депутат сільської ради П.Прокопів. Саме на них громадою були покладені всі обов’язки щодо облаштування огорожі, будівництва входу, садіння і догляд саджанців. Сільська рада, в свою чергу, прийняла на себе функцію загального керівництва і організації проведення всіх необхідних заходів і робіт.

Відкриття нового цвинтаря в Гірському – подія неоднозначна. З одного боку, має присмак смутку і журби, з іншого – надзвичайно важлива. Адже старе кладовище площею 1,6 га функціонувало 200 років, а отже, нове буде діяти значно довше, мабуть, тому і отримало назву «сільського об’єкта століть».

Дуже радий з того, що попри проблеми і негаразди, які останнім часом переживало Гірське, його жителі й надалі демонструють дружбу, взаємопідтримку і монолітність. Адже за останні 6 років громада щонайменше тричі довела всім свою прадавню згуртованість: два потужні і вкрай важливі мости через річку Летнянку вартістю 1.5 млн грн., збудовані руками горучан, гідно витримали випробування кількох стихій. І ось тепер – цвинтар. Просторий, заквітчаний дбайливими жіночими руками, облаштований таким чином, що в ньому поєднано досвід і майстерність старих галицьких ґазд та сучасні будівельні технології, якими досконало володіє молодь. А як же не згадати загальносільської суботньої толоки, коли громада копала санітарно-захисний рів кладовища у 2008 році. Тоді на заклик сільської ради та депутатів на одноденну толоку вийшли понад 500 жителів села і вручну (!) викопали більше кілометра канави. В такі моменти я, як сільський голова, щиро пишаюся тим, що маю честь очолювати таку громаду. В такі моменти я з неймовірним юнацьким романтизмом щиро вірю у те, що колись Гірське таки стане справжнім центром. Центром не в розумінні конфліктів, скандалів чи традиційної, з діда-прадіда, парубочої войовничості, а направду згуртованим, зразковим і неперевершеним у всіх відношеннях адмінцентром на межі двох районів.

…Величний і масовий процесійний хід після Служби Божої з Храму Покрови вирушає на околицю села, де обряд освячення здійснює отець Василь Подобівський. Звучать слова священичих настанов, притчі і повчання. Дякують громаді села, Прафіяльній Раді, з допомогою якої виділено 15тис. грн. на будівництво, депутатам та членам виконкому сільської ради, гостям і спонсорам.

Серед незмінних меценатів Гірського депутат Львівської обласної ради Роман Дудич. Зрештою, горучани завжди вважали його «своїм» депутатом, бо має сільське коріння і справді заслужив такий авторитет. Недарма селяни називають його «наш Роман». Допомога в облаштуванні цвинтаря, суттєва допомога у будівництві мостів, величезне сприяння у капремонті відрізку автодороги Меденичі- Колодруби, постійна допомога оргтехнікою Гірській середній школі, незліченна кількість регулярних персональних допомог – ось неповний перелік заслуг депутата перед громадою. За це отримав від громади пам’ятний презент .

Іншим меценатом виступив депутат районної ради Дмитро Сененько. Його порадунок – справжня кована брама на парадному вході на кладовище. Взагалі, треба відзначити той факт, що вся фронтальна кована огорожа надзвичайно пасує і яскраво підкреслює справжню шляхетність та істинний маєстат сільської громади. За суттєву допомогу нагороджено ціннимими подарунками ще одного депутата райради Миколу Марківа, членів Парафіяльної Ради та оргкомітету Івана Андрійчика, Михайла Маланчука, Василя Дудича, Миколу Душинського, члена виконкому сільської ради Андрія Лишака, приватних підприємців Василя Петришина, Миколу Горуцького. Подяка від сільської ради оголошена також о. В.Подобівському, директору ПСГП Агрофірма «Горуцька» М.Савчаку, директору місцевої школи, члену виконкому С.Левицькому.

…Легкий вітерець сколихнув молоді дубки на новому цвинтарі, довгоочікувний рясний літній дощик нарешті окропив благодатну землю у Гірському. Урочисте дійство освячення нового цвинтаря завершувалося. Велично звучать подячні пісні у виконанні місцевого церковного хору. Радістю сяють обличчя односельчан, молодих і сивочолих, гордістю повниться душа, бо громада живе, вона разом, тому що в серці має те, що не вмирає… Живіть довго та щасливо, дорогі горучани!

Володимир Дудич, сільський голова.

Leave a Reply

avatar