У Колодрубів ювілей

0
339

18 липня село святкувало 570-річчя.

Урочистості під гаслом «Наше село, наш дім – і ми в ньому господарі», проходили на оновленому стадіоні «Пасіка». Розпочали із освячення об’єкту, яке провели отці Ігор та Григорій. Офіційну частину привітаннями і побажанннями розквіту та процвітання відкрили гості – голова районної ради Василь Созоник, Левко Величко, депутати районної ради Зіновій Баранецький і Тарас Васьків. Сільський голова Ярослав Коваліско зробив екскурс у історію села та розповів про здобутки сільської ради за останні роки (чит. поряд). А Вікторія Знак, Андріана Олюхно та Ярина Сех привітали його та почесних гостей хлібом-сіллю. І полинули мелодії пісень та танців у виконанні фольклорного жіночого ансамблю «Наддністрянка» у складі К. Стеців, О. Мисик, Л. Маланій, Я. Дяків, Н. Коваліско, С. Кузик; чоловічої вокальної групи у складі П. Кузика, Г. Романко, М. Євин, О. Юзич. А ось Н. Ганущак, А. Бокало, О. Мочу рад, Ю. Ганущак, Н. Олюхно співали жартівливих пісень, гумористичні куплети читала Г. Лазорчин. Віра та Олена Дубіви подарували односельчанам пісні «Святковий віночок» і «Сопілочка», а Настя і Юля Семенюк виконали акробатичний танець. Ще співали Ганна і Ярина Лазорчин, Марія Васьович, Анна Кравченко.

Левко Величко подарував шкільній бібліотеці книжки про визвольну боротьбу на західних теренах України. Завершилася урочиста частина виступом директора Народного Дому Катерини Стеців, жіночого ансамблю НД Повергова (кер. Оксана Возняк) та інструментального ансамблю (кер. Іван Горуцький).

Опісля усі бажаючі мали змогу взяти участь у «Козацьких забавах», організатором яких був учитель фізичної культури Ігор Сех. Змагалися 4 команди – «Богатирі», «Живчик», «Центрові» і «Пасіка». Усе дійство було поділено на етапи: стрибки вгору, метання колоди, піднімання гирі, дужання на руках, переміщення воза, перетягування канату та інші. Найкращими стали «Центрові» – Андрій Фарат, Володимир Артемів, Степан Ковальчук, Ярослав і Роман Кузики. Грамотами і грошовими преміями нагороджено Володимира Шпитя, Володимира Артеміва, Іллю Сеника, Володимира Танчія. А потім були загальносільські танці виключно під відомі українські композиції.

Вікторія Ничта.

Звітують Колодруби

За рік нам вдалося значно покращити благоустрій села. Окультурено території навколо сільської ради, школи, кладовища. Зроблено капітальний ремонт стадіону «Пасіка». Там реконструйовано футбольне поле, зроблено огорожу та споруджено роздягальню для спортсменів. Треба подякувати за допомогу депутату районної ради Зіновію Баранецькому, сільським депутатам Миколі Рою, Петру Бавуту, членам виконкому Михайлу Дубницькому та Михайлу Сидору, а ще Андрію Олюхну, Івану Коваліску, Ярославу Микитину, Василю Панчишину, Миколі Панчишину та Івану і Степану Маланіям.

Також проведено оновлення сільських доріг. На ці роботи затрачено власних коштів 13 тис. грн. А з допомогою ФПУ «Львівгазвидобування» зроблено капітальний ремонт вул. Зеленої. Директор ТзОВ «Агробудсервіс» Петро Зробок виділив пальне на ці роботи. А ще майже 40 тис. грн. витрачено на освітлення вулиць Шевчека, Івана Франка та Зеленої.

На жаль, маємо ще й невирішені проблеми. Найболючішою є відсутність опалення у Народних Домах Колодрубів і Повергова. На його встановлення необхідно 20 тис. грн., яких наразі у сільської ради немає. А ще через брак лімітів на електроенергію Жидачівське УОС не відкачує воду із Козюшинської осушної системи. Як результат – маємо підтопленими 300 га сільськогосподарських угідь. Дійде до того, що далі не буде де випасати худобу.

Не можу не згадати і про гордість нашого села – футбольну команду «Колос», яка завоювала районний «Кубок Незалежність – 2009». Значну фінансову підтримку надають команді підприємці Володимир Давид, Богдан Винар, Юрій Кобрин, Богдан Ганущак, Ігор Кучерявий. А депутат районної ради Тарас Васильків придбав команді спортивну форму.

Ярослав Коваліско, сільський голова.

Leave a Reply

avatar