У новий рік – із новими законами

0
463

Що принесе новий календарний рік у правове поле, в якому у демократичній державі повинні перебувати всі громадяни – без винятку? Законотворці подбали заздалегідь, щоб дехто зрадів, а інші – щоб журилися…

Податок на прибуток підприємства

Новина приємна для власників підприємств, бо ставка податку на прибуток знижується на 2% і становитиме 19%. Зміна в законодавстві розрахована на вихід платників податків із «тіні».

Податок на нерухоме майно

Фізичні та юридичні особи, які мають у власності об’єкти житлової нерухомості, сплачуватимуть податок на нерухоме майно (крім земельних ділянок), ставку якого встановлюватимуть місцеві ради в розмірі за один квадратний метр житлової площі: для квартир із житловою площею не більше 240 кв.м. та житлових будинків із такою ж площею не більше 500 кв.м. – не більше 1% розміру мінімальної зарплати станом на 1 січня звітного (податкового) року; для більших ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної зарплати. Попри це, власники квартир площею до 120 кв.м. та житлових будинків – до 250 кв.м., дачних та садових будинків та деякі категорії громадян цей податок платити не будуть. Пільгу надаватимуть один раз на рік і тільки щодо одного об’єкта нерухомості.

Вік при наймі на роботу

Безробітними закон визначає осіб від 15 до 70 років, які здатні й готові до роботи, але через її відсутність не мають заробітку. В оголошеннях про вакантні місця заборонятимуть зазначати обмеження за віком або статтю, за винятком специфічної роботи. Роботодавцям компенсуватимуть фактичні витрати на створення на підприємствах робочих місць для безробітних та недостатньо конкурентноспроможних громадян. Молодим працівникам, які уклали трудовий договір більш, ніж на три роки, у селах та селищах має надаватися житло на строк їхньої роботи, а також одноразова допомога в десятикратному розмірі мінімальної зарплати. Бакалаври, спеціалісти, які продовжують навчатися, мають право на проходження стажування на підприємстві згідно із обраною професією. Про те, як це буде забезпечено, Закон нічого не каже.

Уперше передбачено безоплатне навчання безробітних на замовлення роботодавця під конкретне робоче місце.

Права на нерухомість

Державну реєстрацію прав на нерухомість замість бюро технічної інвентаризації (БТІ) в кожному районному центрі здійснюватимуть відділи Укрдержреєстру. Функції державних реєстраторів також виконуватимуть нотаріуси, що дасть змогу зекономити час – при укладанні угоди можна буде тут же завірити відповідний договір і зареєструвати право на землю та нерухомість. Однак є побоювання, що робота нотаріусів подорожчає…

До слова, особа, яка хоче стати нотаріусом, з початку наступного року повинна буде мати не три роки стажу у сфері права, а шість, із яких не менше трьох – на посаді помічника нотаріуса або консультанта державної нотаріальної контори. Нотаріус не нестиме відповідальності, якщо оформила справу за поданою заявником неправдивою інформацією, недійсними або підробленими документами, якщо заявник не повідомив про наявність чи відсутність осіб, прав яких може стосуватися нотаріальна дія.

Інвалідам та ветеранам

Учасникам бойових дій у період 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років, і старшим, а також інвалідам війни 2 і 3 груп, яким виповнилося 85 років, надаватимуться пільги, що поширені на інвалідів війни 1 групи.

Малозабезпеченим

Розмір державної соціальної допомоги на кожну дитину в малозабезпеченій сім’ї, середньомісячний дохід якої нижчий від прожиткового з незалежних від родини причин, збільшується. Сім’я із дітьми віком від 3 до 13 років щомісяця отримує більше на 180 гривень, із дітьми віком від 13 до 18 років – на 360 грн.

Біометричні паспорти

Такий документ громадянин зможе отримати через 30 днів після подання заяви-анкети. Він буде у формі картки, із безконтактним електронним носієм інформації. В електронному паспорті буде вказано назву держави, власне документа, прізвище та ім’я особи, вік, стать, громадянство, дату народження, унікальний номер запису в реєстрі, дату видачі, орган, який видав документ, вміщено фотографію і підпис особи. Діючі паспорти будуть чинними на термін їх видачі.

Звіт про витрати

Набирає чинності положення про декларування витрат державних службовців, згідно із яким посадовці та члени їхніх родин повинні звітувати чеками про покупки вартістю від 150 тисяч гривень. Ідеться про витрати протягом 2012 року…

Дозвіл пожежників

Не з початком року, а лише від 1 липня для започаткування власного бізнесу на початок роботи новостворених підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, житлових та іншого призначення об’єктів не потрібен дозвіл пожежників.

Вартість алкоголю

Мінімальна роздрібна ціна на горілку зросте на 15,3%, а на коньяк – до 20%. Загалом ціни підвищаться на весь міцний алкоголь. Подорожчають також шампанське, інші вина – відповідно на 11,5 та 22,2%. Урядовці кажуть, що нині виробник не покриває витрат.

Єдиний земельний кадастр

Запроваджуються нові правила реєстрації земельної ділянки та оформлення прав на неї. Право власності на землю буде посвідчуватися виданим органом юстиції витягом із реєстру прав на нерухоме майно, а не державним актом на земельну ділянку, як було раніше.

Усіх перелічать

У наступному році буде проведено Всеукраїнський перепис населення. А й справді, цікаво, скільки нас залишилося?..

Підготувала Леся Бардак.

Leave a Reply

avatar