У НРУ заявляють про негативні наслідки візиту патріарха Кирила

0
393

Народний Рух України заявляє про негативні наслідки візиту в Україну патріарха Московського Кирила.

“За короткий час приходу до керівництва Російською православною церквою Кирила Гундяєва вже втретє відбувається його інспекторська поїздка в Україну. Як і попередні його приїзди в Україну під видимою вивіскою” пасторських візитів”, на жаль, пасторським їх назвати дуже важко”, – сказано в заяві НРУ.

“Політичні заяви антиукраїнського змісту, конкретні вказівки світській українській владі, спроби дискредитації УПЦ КП та розпалювання міжконфесійної ворожнечі, перекриття вулиць для вільного пересування українських громадян, заборона на проведення мітингів парафіян інших конфесій стали характерною рисою візитів Кирила в Україну”, – вважають у НРУ.

“З обранням Януковича Президентом українська влада стала слухняним виконавцем будь-яких примх Москви не тільки в економічній складовій безпеки або політичній, але й духовній. Оперативне перейменування вулиці Івана Мазепи в Києві до приїзду Кирила стало вінцем практики теперішньої влади за принципом “чого зволите”. У цьому ж дусі, викликають стурбованість ідеї з передачі української святині – Києво-Печерської лаври – у власність УПЦ МП”, – йдеться в заяві НРУ.

“Духовним відгомоном сучасного російського шовінізму є ідеї патріарха Кирила щодо створення так званого російського світу. Цей підхід не має нічого спільного з релігійністю, оскільки його основною метою є встановлення над Україною повного контролю в духовній сфері, за яким криються політичні плани Кремля по знищенню української державності”, – сказано в заяві НРУ.

Його автори також відзначають, що “останнім часом виникли загрозливі тенденції втручання УПЦ МП у виховання української молоді. Здійснення виховного процесу серед молоді однієї конфесією, яка не визнає української національної ідеї, багатьох українських героїв, спотворено трактує українську історію, неодмінно призведе до духовного поневолення українського православ’я”.

Крім того, “не більше ніж іронію викликають показні нагородження Януковича церковною нагородою з боку патріарха Кирила під № 001”, заявляють у Народному Русі.

“Ми чудово усвідомлюємо, чому Московська церква так ревно бажає ще більше поширити свій вплив в Україні. За даними органів внутрішніх справ, на Великдень українські храми різних конфесій відвідали понад 12 млн. (25%) українських громадян, тоді як у Російській Федерації храми відвідали 8 млн. (6%) росіян. Ці цифри є яскравим підтвердженням того, що мирне співіснування в Україні різних християнських конфесій привносить підвищення духовності українського народу і фактичне поступове відтворення української нації. Безумовно, така статистика і збільшення кількості віруючих Православної церкви Київського патріархату та Української Греко-католицької церкви не входять в плани Москви”, – наголошується в заяві.

“Приїзд головного російського душпастиря в Україну несе в собі ще одну мету – відволікання уваги українських громадян від конкретних антинародних дій теперішньої влади щодо підвищення ціни на газ, підвищення комунальних платежів, збільшення податкового тиску на малий і середній бізнес, початку невиплат заробітних плат, зокрема шахтарям на Донбасі”, – вважають у НРУ.

Народний Рух України також вимагає від влади “припинити явні перекоси в напрямку однієї конфесії українського православ’я і повернутися до практики діалогу всіх християнських конфесій, що діють в Україні”.

Раніше повідомлялося, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення акцій протесту під час перебування в столиці 25-28 липня патріарха Московського Кирила.

Як повідомлялося, предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирило перебуває в Україні з восьмиденним візитом. У рамках візиту він вже відвідав Одесу, заплановано також відвідання Дніпропетровська та Києва.

Сьогодні, 24 липня Янукович зустрінеться з прем’єр-міністром Російської Федерації Володимиром Путіним.

Leave a Reply

avatar