У сусідів – африканська чума свиней

0
423

На українсько-російському кордоні вже втретє цього року введено карантин у зв’язку із спалахом африканської чуми свиней у Росії.

Від початку року там зафіксовано кілька десятків спалахів цієї небезпечної для свиней хвороби. Останнім часом її виявили в мисливському господарстві Березівського лісництва Камен-Шахтинського району Ростовської області, що за 22 кілометри від українського кордону і межує із Свердловським районом Луганської області. Вірус африканської чуми свиней підтвердили лабораторно в біологічному матеріалі диких кабанів, яких знайдено на території лісництва. Є реальна загроза потрапляння вірусу й на українську територію.

Вірус африканської чуми свиней – це інфекційне, висококонтагіозне захворювання, яке дуже швидко поширюється і є смертельно небезпечним для свиней. У тварин підвищується температура тіла, вони відмовляються від їжі, зариваються у підстилку, страждають на діарею, з ніздрів тварин з’являються пінисто-кров’янисті виділення, крововиливи на шкірі тощо.
Проблема полягає в тому, що досі не створено вакцини проти цього вірусу. Раніше від нього потерпали тварини лише на Африканському континенті. У 1957 році чума з’явилася в Європі: в Португалії, Іспанії, Франції, Італії, далі охопила кавказькі республіки. На території України перші спалахи чуми зафіксували у 1977 році. Тоді довелося знищити понад 400 свиней.

Економічні збитки, заподіяні захворюванням значно великі внаслідок 100% летальності (загибелі) хворих тварин. Вірус за кілька діб здатний знищити тисячі голів свиней. Збудник легко передається із предметами годівлі тварин, продуктами тваринного походження – шматок сала або м΄яса хворої тварини, які можуть бути завезені на територію України. Якщо захворювання вражає поголів΄я господарства або населеного пункту, вихід один – вибивати все поголів΄я та спалювати туші. Федерації. Лікування хворих тварин заборонено. Ввезення нових свиней на ферму можливе тільки через рік після проведеної дезинфекції. Людині це захворювання не передається.

Щодо попередження випадків розповсюдження хвороби: свиноферми потрібно терміново перевести на закритий режим роботи, працівники повинні бути забезпечені спеціальним одягом. А господарі мусять повідомляти ветеринарних фахівців щодо проявів захворювання або інші відхилення стану свинопоголів’я.

І.Іванусів, заступник начальника управління ветеринарної медицини Миколаївського району.

Leave a Reply

avatar