Україна не є канонічною територією РПЦ

0
558

Патріархи чотирьох найстарших Церков світу і Предстоятель Автокефальної церкви Кіпру закликали Російську православну церкву дотримуватися своєї канонічної території.

«Через події, які недавно мали місце в Православній церкві», Собор наголосив на необхідності для всіх православних Церков поважати і суворо дотримуватися географічних кордонів своїх юрисдикцій «в тому вигляді, як вони визначені священними канонами та Томосами про заснування цих Церков».

Цими словами пентархія натякнула на невизнання канонічного статусу УПЦ (МП) в якості «невід’ємної частини» Московського Патріархату, оскільки в Томосі про автокефалію Православної церкви в Польщі, виданому в 1924 р., Константинопольський Патріархат констатував, що ніколи законним чином не відмовлявся від своєї юрисдикції над Київською митрополією. Стосовно ж всієї Московської Патріархії та її канонічних кордонів Константинопольський Собор дотримується Томосу 1589 р., згідно з яким територія нинішньої Україна не входить до складу Московського патріархату.

В контексті вищесказаного слід згадати коментар УПЦ КП: пентархія – це спосіб Константинопольського Патріархату дати зрозуміти РПЦ «хто в домі господар».

Довідка. Пентархія – (від грец. – П’ять і – влада – п’ятивластя) – система верховенства в християнській Церкві п’яти патріархів (Риму, Константинополя, Олександрії, Антіохії, Єрусалиму), при першості Риму, що відбулося після IV Вселенського Халкідонського собору (451), коли був встановлений Єрусалимський Патріархат.

Leave a Reply

avatar