Україна передала президентство в ПАЧЕС Албанії

0
652

У ході тридцять сьомого пленарного засідання Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) президент ПАЧЕС, голова Верховної Ради України Володимир Литвин передав свої президентські повноваження голові парламенту Республіки Албанія Жозефіні Топаллі, передає кореспондент РБК-України.

В своїй першій промові на даній посаді Топаллі підкреслила, що ПАЧЕС “необхідно починати нові процеси розвитку”.

За її словами, події в Косово безпосередньо довели, що регіональна безпека є дуже важливим питанням.

Тополлі підкреслила, що на сьогоднішній день 76 країн визнали незалежність Косово і закликала “членів нашої організації, тих, хто не визнав Косово, приєднатися до тих, хто це зробив”.

“Албанія завжди підтримувала і буде підтримувати представництво Косово та участь у всіх регіональних заходах”, – зазначила Топаллі.

Спікер албанського парламенту запевнила, що Албанія під час головування у ПАЧЕС «буде віддана роботі організації», працюватиме над посиленням стабільності розвитку Чорноморського регіону та безпеки у ньому, підвищенням ролі та ефективності роботи ОЧЕС і її Парламентської асамблеї.

Вона також висловилася за необхідність подальшого проведення структурних реформ у рамках Асамблеї «з метою наближення до структур ПАРЄ». Чорноморський регіон, зазначила пані Топаллі, дуже важливий для Європи, і Албанія планує і надалі розвивати співпрацю Асамблеї з ЄС.

У свою чергу Литвин під час передачі повноважень подякував національним делегаціям за конструктивний, відвертий і принциповий діалог у дусі взаєморозуміння під час роботи Асамблеї, обговорення актуальних питань, які визначатимуть перспективи і майбутнє як Чорноморського регіону, так і кожної країни-члена ОЧЕС.

Відзначимо, що президентом ПАЧЕС є спікер парламенту однієї з країн-учасниць, яка головує в організації. Термін його обрання становить 6 місяців. Передача головування в ПАЧЕС здійснюється за принципом ротації в алфавітному порядку англійської абетки. Відповідно до статті 4, п. 2 регламенту Асамблеї, головування у ПАЧЕС переходить до Парламенту Республіки Албанія починаючи з моменту закриття нинішнього пленарного засідання.

Нагадаємо, що вчора, 1 липня, в Києва пройшло 37-е пленарне засідання ПАЧЕС. На ньому, зокрема, делегати країн-учасниць ЧЕС обговорили питання законодавчого забезпечення переходу до “зеленої економіки”, затвердили доповідь і прийняли рекомендації про “Використання генетично модифікованих організмів (ГМО) в країнах ЧЕС: економічні та екологічні аспекти” і обрали віце-президентів Асамблеї та керівництво Міжнародного секретаріату ПАЧЕС. Зазначимо, що Генеральним секретарем обрали представника України Кирила Третяка.

ПАЧЕС була створена 26 лютого 1993 з ініціативи Туреччини. До її складу входять 12 країн: Албанія, Азербайджан, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Румунія, Росія, Сербія, Туреччина й Україна. Парламенти Єгипту, Ізраїлю, Словаччини, Німеччини та Франції мають статус спостерігачів. Країни Чорноморського басейну ставили перед собою завдання налагодити співпрацю в таких областях як торгівля і економічний розвиток, транспорт, зв’язок, туризм і екологія.

Leave a Reply

avatar