Українська сіль рятує Європу від ожеледиці

0
465

У багатьох регіонах Європи, де йде справжня боротьба зі снігом, покладають великі надії на українську сіль. Європі просто катастрофічно бракує технічної солі, щоб розчищати дороги, пише Німецька хвиля.

Так, у Німеччині соляні шахти працюють на повну потужність вдень і вночі, втім солі все ж не вистачає.

Тому мерія Бонна замовила технічну сіль в Україні. Так само вчинили і приватні фірми, розташовані у Тюрінгії, що опікуються поставками по всій території Німеччини.

В Австрії теж покладаються на українську сіль. Минулого року австрійцям вдалося врятувати рух на головному автобані країни, саме завдяки українській солі.

Якби не нова партія у 200 тонн, довелося б перекривати рух на автомагістралі А1.

Водночас у скрутному становищі опинилися люди, які потребують технічної солі для приватного використання, щоб, приміром, розчистити дорогу до власного будинку.

У магазинах будматеріалів давно розкупили всю сіль.

Нині керівництво однієї з великих торгових мереж очікує на нову партію, яка має прибути на судні з України.

Магазини німецького міста Берґіш Ґладбах уже двічі отримували партії солі з України. Спочатку її доправляли на потязі до Польщі, а потім вже вантажівками до Німеччини. Нині ж цінний вантаж застряг через ожеледицю.

Тим часом ціна на тонну технічної солі в Європі зросла з 70 до 200- 300 євро.

З такої ситуації мають зиск не лише великі торгові мережі, а й дрібні спекулянти, які пропонують людям українську та румунську сіль за завищеною ціною.

Leave a Reply

avatar