Верин оновлюється

0
391

…Обличчя села відкривається ще на роздільській автотрасі. Упорядковані придорожні смуги, жодного папірчика обабіч дороги; чистенько й на облаштованих автобусних зупинках. Як це не рідкісно, але територію веринчани впорядкували без допомоги спеціальної автодорожної структури. Найближчі сусіди автобусних зупинок погодилися щодня там прибирати. Щоправда, досі було так, як всюди, ні прохання не смітити, ні жодні пояснення на людей не впливали, аж поки з ініціативи сільського голови Зіновія Федіва із засміченням не почали боротися відповідально і свідомо самі жителі Верина. На очищенні лісо- та придорожних смуг працювали протягом трьох місяців, ліквідували, серед іншого, більше десяти стихійних сміттєзвалищ. А після цього війт ще тривалий час допізна особисто контролював, чи не з’являться побутові відходи в цьому місці знову. Щоправда, після того, як недобросовісних людей зловив „на гарячому” і повідомив про штрафи, більше ніхто не посмів повторити їхній „подвиг”. А які захаращенні будівельним сміттям були донедавна багато вулиць! Та проблеми вирішено завдяки наполегливості і рішучості сільського голови, якому часто доводиться вдаватися до твердості в голосі і при цьому наражатися на несхвальність деяких непорядних жителів. Таким ось чином досягнуто порядку.

Мальовнича місцина і біля Дністра. Тепер і помилуватися пейзажем можна, і на етюди прийти. А, втім, у кабінеті сільського голови та секретаря виконкому Віри Данчевської саме картини привернули неабияку увагу.

-Це роботи сільського голови, – привідкриває завісу таємничості (картини не підписані – авт.) бухгалтер Людмила Федьків. – Він давно малює. А природу захищає при найпершій нагоді.

Війта ж у сільраді не застали – цього дня він із робочими справами перебував у райцентрі. А секретар виконкому саме переглядала копії рішень сесій та виконкому, розпоряджень сільського голови, які щомісяця до 25 числа, згідно із письмовою Вимогою про надання документів від 5 липня цього року, треба надавати в Миколаївську міжрайонну прокуратуру.

-Попри те, що нам треба захищати інтереси сільської громади, робота сільського голови чи секретаря виконкому нерідко вимагає перебувати за межами села, в основному – у райцентрі, – розповідає Віра Данчевська. – Ось, наприклад, у ці дні проводиться процедура відчуження від МКП „Миколаївводоканал” і прийняття на баланс сільської ради підвісного трубного переходу через Дністер. Є чимало справ і в селі. І виборці звертаються часто, на їхні запити намагаємося реагувати терміново. Сільський голова, до речі, намагається знайти можливість вирішити більшість проблем виборців за тиждень.

Попри те, що сільрада дотаційна, веринчани не сидять, склавши руки. У 2009 році ТзОВ „Експерт-Л” зі Львова провело інвентаризацію сільських доріг (до речі, всі вони – на балансі сільради). Незабаром ремонт однієї із них розпочнеться – очікують надходження коштів. Депутатський корпус прийняв рішення про викуп на потреби сільради адміністративного будинку колишньої паф „Дністер”, що нині є власністю пайовиків. Найближчим часом планують провести ремонт сходової клітки із обладнанням пандуса та замінити двері в адміністративний корпус. Належить також упорядкувати дах споруди Народного Дому. А торік після прийняття повноважень усього за місяць війт домігся встановлення санвузла у місцевому ФАПі. Поміж справами Зіновій Федів власними руками і за свої кошти вдома довершує виготовлення каркасу для великого інформаційного стенду, де буде повідомлено, як кажуть, про кожен крок сільради.

Звичайно, що в тих позитивних змінах, які поступово відбуваються у Верині, заслуга усієї громади.

Активними в її житті є депутати: районної ради – Василь Шимко, який є не тільки частим гостем у школі із подарунками для дітей, а й жертвує кошти на потреби інших односельців; сільської – Наталія Попик, Роман Гусак, Леся Табінська, Леся Палько, Віра Данчевська, Ярослав Лашко, Роман Корда, Олександра Шимко, інші. А ще правою рукою голови є члени виконкому (до речі, останньою сесією склад виконкому збільшено й оновлено). Серед інших, цікаві веринській громаді пропозиції висловлюють і Богдан Возів, Богдан Міджак, Віктор Павлів, Орест Наконечний… А нещодавно житель Верина, генеральний директор ТзОВ „Розвадівбудматеріали” Анатолій Лафаренко у відповідь на звернення сільського голови відгукнувся допомогою на будівництво парафіяльної господарської споруди. Загалом його допомога: і технікою, і будівельними матеріалами – оцінюється десятками тисяч гривень.

Тільки-ось іще не знайшли ключика порозуміння до власників коней, які випасають їх на громадському пасовищі без нагляду. Отож, буває, коні роблять шкоду на городах.

А найголовніша проблема Верина – будівництво школи. Війт має намір поїхати особисто у Верховну Раду і там шукати фінансового порятунку, бо власними силами, навіть із допомогою районного бюджету, надій на оновлену шкільну споруду, якої в цьому навчальному році потребують більше півтори сотні учнів, мало… Зіновій Федів ще на початку каденції зізнався, що отримав проблемну спадщину – із веринськими ранами і болями. У нього є чітке бачення подолання негараздів. Але справа в коштах, яких у сільраді мізер. І це болить війта найбільше.

А загалом веринчани, як і всі, прагнуть змін на краще…

Леся Бардак.

Leave a Reply

avatar