Відкрили пам’ятник Борцям за волю України в Болоні

0
344

В Болоні відбулося відкриття пам’ятника Борцям за волю України. Спорудили меморіал Василь і Наталія Лучки, родичі яких загинули у боротьбі за незалежність України, – на вічну пам’ять односельчанам – воїнам ОУН-УПА, засудженим, політв’язням, закатованим, засланим в Сибір. Монумент постав на місці колишньої садиби родини Бецько, з якої походять два брати: Василь «Козак» і Данило «Гайворок». На двох мармурових плитах викарбовано більше ста прізвищ жителів Болоні, Більчого та навколишніх сіл.

Посвятили пам’ятник місцевий парох о.Ярослав Гарасимів та представник Стрийської єпархії УГКЦ о.Тарас Пошивак. У своїй проповіді, о.Тарас, цитуючи о.Омеляна Ковча, звернувся до громади із закликом: аналізуючи довгий шлях процесу державотворення, пам’ятаючи наших Героїв, схиляючи голови перед їхнім подвигом, поважати самих себе, якщо хочемо, щоб нас поважали інші. А це означає, що маємо не дозволити пролиття крові, що українські ракети не повинні падати на українські будинки у Броварах, в українському місті Алчевську не повинні мерзнути українські громадяни, в Ожидівській катастрофі українці не повинні дихати фосфором, у Скнилівській трагедії не повинні ховати рідних, у Новобогданівській паніці осколки з українській снарядів не повинні падати українцям на голови. Маємо бути єдині, з’єднані. Якщо би між нами була єдність за всю нашу історію, то список наших мучеників був би набагато коротшим. Є над чим плакати і зараз: коли Кінгс-Кепітал забирає наші заощадження, коли Еліта-Груп розкрадає майно, по Україні ходять судді-колядники, а відтак 48 мільйонів гривень, зібраних на «Лікарню майбутнього» не зреалізовані нашими чиновниками, а нашу Церкву опускають до рівня регіональної. До чого ми доборолися? – можемо спитати себе сьогодні, стоячи тут, перед тим пам’ятником. Дехто іронічно усміхається. Але, стоячи перед цим пам’ятником, молитися треба за згаданих тут патріотів, які проливали свою кров , а також за тих, хто віддає свою кров зараз, за тих, хто віддаватиме її пізніше, – щоби ніхто ніколи не говорив нам на нашій землі посунься…

Вітали жителів Болоні із подією та 20-ою річницею Незалежності України голова Більченської сільської ради Степан Суховерський; голова районної ради Ольга Жила, яка щиро дякувала тим людям, котрі спорудили меморіал, а також вручила подячну грамоту учаснику визвольних змагань Миколі Дмитришину; історик Роман Сколоздра, який ще раз нагадав імена місцевих патріотів, які брали активну участь у національно-визвольній боротьбі у 40-50-их роках минулого століття, а також оголосив нові архівні дані про активістів Болоні, невідомі до цього часу; голова миколаївської районної організації ВО «Свобода», радник голови райради Олег Микитка, який побажав присутнім відчуття незалежності духу, яке має зародитися у наших серцях і лише тоді воно буде провокувати нас на подвиги в ім’я держави України. Місцеві самодіяльні артисти, учасники хору і школярі підготували для односельчан та гостей урочистостей патріотичну концертну програму.

Leave a Reply

avatar