Висновок Григлевича

0
447

Як і торік, у числі перших у районі війт Горішного і Долішного Володимир Григлевич прозвітував перед громадою про роботу сільської ради та озвучив наміри на майбутнє.

«Розпочну із сільрадівської статистики. Бюджет позаторік становив 186,2, а торік 206,5 тисяч гривень, нині виконання бюджету становить 351,4 відсотка. За минулий рік отримано від громадян 108 звернень, видано 111 розпоряджень, 1180 довідок, вчинено 34 нотаріальні дії, зокрема, 3 актових записи про народження дитини, 27 – про смерть, 2 – про шлюб. І торік, і позаторік роботу починали із претензій до боржників сільської ради. Контрольно-ревізійний відділ через суд поставив нам вимогу погасити дебіторську заборгованість ФОП Ярмошевич на суму 197,8 тисяч гривень. Оскільки у сільраді на той час не бракувало коштів для подання позову і судових витрат, сільська рада звернулася у міжрайонну прокуратуру із письмовим проханням направити у Господарський суд Львова позовну заяву. Йдеться про гроші за продані дорожні плити. Прокуратура вчинила відповідні дії і в результаті довгої судової тяганини позов Горішненської сільської ради задоволено. Нині уже стягнуто із ФОП Ярмошевич і погашено 70 тисяч гривень. Від ще одного боржника сільради – ФО Улинець – не надходила плата за землю ще від січня 2004 року. Але з допомогою райдержадміністрації цей «гордіїв вузол» вдалося розрубати повністю. Таким чином, зараз усі орендарі земель сільської ради відповідно оплачують за користування угіддями.

Під час весняного та осіннього місячників чистоти горішненські ентузіасти посадили молоді дерева біля монумента «Борцям за волю України». Крім цього, у Долішному викопано новий ставок і насипано греблю на старому, на 60 тисяч гривень відремонтовано дорожне покриття по вулиці Івана Франка; для школи придбано гідрофільтр (уже встановлений), ручні сушки і м’ячі; у сільраді поміняно 7 вікон і двері, відремонтовано залу засідань, придбано 20 офісних стільців, комплект комп’ютерної техніки. Допомагала сільська рада долішненській громаді у спорудженні дзвіниці біля церкви Косми і Дем’яна.

Хочу відзначити роботу депутата і бухгалтера сільради Ярослави Сташків стосовно розроблення і запровадження місцевої програми розвитку фізкультури і спорту, що дало змогу сільраді фінансувати футбольну команду «Карпати» упродовж сезону. Ця програма діятиме і в наступні роки.

На пульсі колективу нашої установи і соціальні проблеми. Торік надано матеріальні допомоги чотирьом одиноким інвалідам і двом малозабезпеченим односельцям. Є постійна співпраця із правоохоронцями щодо дотримання порядку і попередження правопорушень у наших селах. Щоправда, робота проводиться здебільшого у телефонному режимі, а негатив є у тому, що дуже часто змінюють дільничних інспекторів, які за короткі проміжки часу не можуть вчасно зорієнтуватися у негативних проявах. Про це я вже неодноразово повідомляв керівництво.

Запитую себе: чи багато зроблено за рік? Зроблено те, що реально можна втілити у життя. Нереально нині, і це найболючіше, відремонтувати центральну дорогу, яка на балансі «Райавтодору». На надіслані наші листи-прохання, а також приватні індивідуальні розмови керівництво автодорожників має одну відповідь: нема коштів. Але так далі бути не може! Тому всю роботу сільської ради у цьому році, вважаю, треба скоординувати на вирішенні цієї проблеми. Турбує також аварійність наших електромереж, де потрібно замінити 265 опор, поставити додатковий трансформатор для стабілізації напруги. Думаю, цьогоріч сільраді під силу зрушити цей «віз». Плануємо ще перекрити дах ФАПу, відремонтувати дорогу на вулиці Івана Франка у Горішному і з’єднати її із путівцем на Бориничі біля обійстя Коцюмбаса та продовжити аж до обійстя Рибака. Зараз готуємо документацію на очистку ставка у Горішному. Уже оплачений кошторис та укладені угоди на ремонт дороги, що веде на цвинтар у Долішному. Є напрацювання і на злободенне питання села: куди подіти і вивозити сміття від населення? На цей рік сільська рада заклала у бюджет кошти, передбачені на щомісячне вивезення твердих побутових відходів спецавтотранспортом. А наостанок разом із колективом сільської ради бажаємо односельцям здоров’я, шани у громаді, сім’ї, родині…».

Підготувала

Анна Микитин.

Leave a Reply

avatar