«Водії вимагають платити»

0
351

Із запитанням про те, чому водії автобуса «Новий Розділ – Львів» відмовляються перевозити пільговиків, читачі звертаються в редакцію неодноразово. Цікавить таке і жительку Роздолу добр.Шаран.

За поясненням ситуації редакція звернулася в районне управління праці та соціального захисту населення. Ось що відповів керівник структури Віктор Козоглодюк: «Відповідно до статті 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ від 21.03.1991р., інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту. Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня. Послуги з пільгового перевезення окремих категорій громадян на приміських маршрутах на території Миколаївського району надаються ТДВ «Миколаївське АТП-14627».

Додаткову інформацію надала начальник відділу розвитку інфраструктури та інвестицій РДА Ольга Ганущак: “Користуватися міжміським автобусним маршрутом «Новий Розділ – Львів» пільговики теж мають право. Щодо інвалідів, то, згідно із «Переліком категорій пасажирів, які за соціальною ознакою користуються правом пільгового проїзду на автомобільному транспорті…», то право на безкоштовний проїзд у приміських автобусах та міжміських автобусах мають інваліди війни І, ІІ і ІІІ груп, а також супроводжуюча особа такого інваліда І групи. Інші інваліди І, ІІ і ІІІ груп, супроводжуючий інваліда І групи та дітей-інвалідів мають право на безкоштовний проїзд у приміських автобусах, а в міжміських автобусах – на 50% знижку на період з 1 жовтня по 15 травня. Діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана із наслідками Чорнобильської катастрофи, та особи, звільнені із військової служби, які стали інвалідами під час її проходження, мають право на безкоштовний проїзд у приміському транспорті”.

…Як ситуація виглядає насправді, із звернення читачки зрозуміло. Причина відмови водіїв криється у відсутності відповідного договору перевізника із районним управлінням соцзахисту, в якому має бути обумовлено, серед іншого, і порядок відшкодування витрат на пільгове перевезення. Посилаючись на накладність такого договору, перевізник усно пообіцяв, що перевезти 2-3 пільговики в салоні без цього договору надто витратним для нього не буде…На практиці виявилося, що не підкріплена «паперами» обіцянка дуже скоро розвіюється, як дим.

Підготувала Леся Бардак.

Leave a Reply

avatar