Янукович підписав закон про змішану систему місцевих виборів

0
370
Янукович

Президент України Віктор Янукович підписав закон про проведення виборів у Верховну Раду АРК, місцеві ради та сільські, селищні, міських голів за змішаною мажоритарно-пропорційною виборчою системою.

Про це сьогодні повідомила прес-служба Президента.

Законом Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів визначено основи організації та проведення місцевих виборів.

Зокрема, згідно із законом, вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, вибори депутатів Верховної ради АР Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад – за змішаною мажоритарно-пропорційною системою. Вибори сільських, селищних, міських голів проводитимуться за мажоритарною системою. Як відомо, місцеві вибори в Україні призначені на 31 жовтня 2010 року.

Нагадаємо, 22 липня прес-секретар спікера ВР повідомила, що Володимир Литвин підписав закон про проведення місцевих виборів за мажоритарно-пропорційною системою і направив його на підпис Віктору Януковичу. Сьогодні ЗМІ повідомили, що разом із законом спікер направив Президенту довідку Головного юридичного управління Верховної Ради до даного закону, яка містить низку критичних зауважень.

Литвин сьогодні не виключив, що під час наступної сесії в закон про місцеві вибори будуть внесені зміни, які носитимуть “технічно-юридичний” характер.

***

Рада прийняла закон, який встановлює в Україні змішану мажоритарно-пропорційну систему місцевих виборів, 10 липня. Багато політсил, серед яких За Україну!, Наша Україна, Фронт змін, УДАР Віталія Кличка та БЮТ, жорстко розкритикували цей закон і заявили про намір оскаржити його в Конституційному суді. Про те, що закон суперечить Конституції, заявив і голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

Leave a Reply

avatar