Юні митці малювали “історію”

0
545
Юні митці малювали

Нещодавно учні художньої студії «Моя палітра» ( кер. Р. Федорів) відвідали з виїзним пленером Золочівський замок. Ця поїздка стала можливою завдяки перемозі проекту «Музей-скарбниця історичної пам’яті українського народу», що виграв співфінансування у конкурсі проектів Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА. Згаданий проект подала Громадська організація «СПІЛКА ХУДОЖНИКІВ МИКОЛАЇВЩИНИ», куратори проекту- Р. Федорів та депутат міської ради В. Підлужний.

Навіть дощова погода не злякала юних художників, які «озброївшись» мольбертами вирушили на виїзний пленер (ред.- живописна техніка зображення об’єктів у природніх умовах, результат роботи художників на відкритому повітрі).

У Золочівському замку( ред.- музей-заповідник) вихованці Р. Федорів побували у житловому палаці, де послухали захоплюючі історії екскурсовода про історію замку, його таємниці та загадки. Юні митці із захопленням оглядали твори мистецтва: картини, скульптури, меблі, зброю. Особливо молодих художників вразили копії картин світових класиків художнього мистецтва.

Не менш захопливою була екскурсія погребом, підвалом-печорою та Китайським двірцем. В останньому вихованці Р. Федорів мали нагоду інтелектуально збагатитися та розширити свій світогляд. У п’яти експозиційних залах було представлено мистецтво Єгипту, Шумеру, Китаю, Японії, Індії, Індонезії, Османської імперії, Персії.

За словами Р. Федорів: «Мета проведення пленерної поїздки – активізувати творчу активність вихованців, розширити їх світогляд, кругозір, а також художній потенціал. Більш наочно це можливо здійснити завдяки відвідинам музею, історичних пам’яток». Усі напрацьовані пленерні твори живопису, графіки, рисунку будуть оформлені та представлені на виставці, що буде приурочена до Дня Незалежності України.

Вже незабаром в рамках проекту юні художники відвідають з виїзним пленером Олеський замок, «Шевченківський гай» та водоспад Кам’янка у Карпатах.

Leave a Reply

avatar