Заблоковане місто

0
331

Початок цього тижня районний центр зустрів майже без керівництва: міський голова Богдан Гук на «лікарняному», заступника нема, «на господарстві» тільки секретар Світлана Соколова. Тим часом за поданням податкової заблокувано рахунки комунальних підприємств міста. Борг «Миколаївводоканалу» складає 660 тисяч (і це попри те, що керівник підприємства Юрій Соколов продав труби із надітицького водозабору – 2,5 км, які також перебували у податковій заставі, за 300 тисяч грн.).

Борг ЖКУ майже на мільйон більший. Податкова описала майже все наявне майно міста, тож тепер неважко дізнатись, що ще не встигли продати народні обранці вкупі з керівництвом міськради. Під заставу потрапила навіть персональна машина міського голови. З машиною не біда – можна і пішки ходити Миколаєвом, а ось наявність у списку готелю по вул. Возз’єднання, очисних споруд разом із обладнанням та інших об’єктів викликає, принаймні, занепокоєння, враховуючи попередній торговий досвід нашої міськради у співпраці з податковою. До речі, приміщення готелю “Дружба” (м.Миколаїв, вул.Воз’єднання,10, заг. пл. 523,6 м.кв., двоповерхова будівля, в доброму стані, зроблено ремонт оцінено у 18, 5 тис грн. Нежитлове приміщення (пл.Ринок,15, одноповерховий будинок, шість кімнат та коридор, загальна площа– 106,52 м.кв.) – 15, 5 тис грн., нежитлове приміщення колишньої котельні (вул. Дроговизька, 13, загальна площа 233,3 м.кв) – 14,6 тис грн., адмінгосподарський будинок (вул. Шевченка,17 с. Липівка, загальна площа 197,2 м.кв.) – 17,8 тис грн., приміщення ремонтного боксу (гаража) №2, (загальна площа – 31,45 м.кв.) – 8,9 тис грн.. і т.д.) Звичайно, перед реалізацією ще потрібно отримати згоду сесії міськради, провести експертну оцінку.

Та, боюсь: не до того буде у запалі виборчої кампанії. І вийде так, що новообрана команда отримає «порожні прилавки». Добре буде, коли ще і приміщення міської ради не «сплавлять» котромусь депутату–підприємцю за копійки під шум виборчих гасел. До речі, саме так і робили ради попереднього скликання. Бо яка відповідальність у колективного органу місцевого самоврядування? Миколаївський люд, не маючи жодної інформації, губиться в здогадках і висуває найнеймовірніші припущення. Хтось каже, що міський голова, фігуруючи одразу в декількох судових справах, напише заяву на звільнення від обов’язків «за станом здоров’я» (чомусь наші посадовці, тільки запахне смаленим, одразу важко і довго хворіють, хоч на вигляд на них ще довго можна воду возити). Усі обов’язки покладуть на заступника, якого ніби – то мала обрати вчорашня сесія міськради. Називають і ймовірних претендентів – Івана Белякова, Ярослава Лесюка та Тараса Артимка. Подавати кандидатуру має чинний міський голова, та він, мабуть, пообіцяв одну й ту ж посаду одразу трьом. Сміятись чи плакати? Чим керувались депутати – партійними розрахунками чи оцінювали програму претендентів – напишемо у наступному номері. Якщо якесь рішення таки приймуть.

Бюджетні рахунки казначейство таки вже розблокувало. Усі інші – ні. Як надалі розвиватимуться події? Нагадаємо, що із бюджету наші комунальні підприємства постійно отримують кошти, котрі обчислюються за роки діяльності (чи бездіяльності?) міської ради мільйонними сумами. Та результату жодного. У боргах підприємств значний відсоток складають штрафи та пеня. І за всю оту некомпетентність та невміння працювати повинні розраховуватись усі жителі міста.

Лавина проблем переповнює міську раду. Половина зовсім недешевої львівської води підживлює миколаївські болота та заповнює підвали житлових будинків. Платити доводиться за усю. Уже сьогодні вартість отої води, вкупі із тою, котра до споживачів не доходить, як мінімум, втроє вища за оплачувану споживачами. На черзі підвищення цін на енергоносії. Тому взагалі невідомо, які квитанції прийдуть миколаївцям вже у листопаді чи грудні?

Ярослав Муха.

P.S.

В результаті повторного голосування заступником міського голови обрано представника Партії Регіонів Івана Белякова. А проблеми комунальників мали розглядатись серед іншого в різному.

Leave a Reply

avatar