Закінчилась пластова весна

0
321
пластова весна

За сприяння Миколаївської районної ради та райдержадміністрації пластуни cтаниці «Миколаїв» у травні провели ІІ Крайове «Свято Весни – 2011» на тему «Запали вогні свого міста».

У п’ятницю в урочище Кошарки біля Миколаєва один за одним прибували пластуни-гуртківці та туристи краєзнавці Миколаївського районного будинку дитячої та юнацької творчості, туристи-краєзнавці міста Нового Роздолу з керівником Богданом Іваницьким, туристи-краєзнавці Верина під керівництвом Галини Бишти, гуртківці гуртка «Лідер» Миколаївського районного БДЮТ з сіл Рудників і Більчого, очолювані Тарасом Дубиком, та пластуни станиці «Червоноград» з керівником Галиною Єременко, . Загалом на галявину Свята прибуло 78 осіб. Із них 63 зі станиці Миколаїв, куренів Палідовича-Карпатського і Ганни Дмитерко, самостійного гуртка «Скорпіони», а також гості з Молодого Народного Руху.

Провід свята перейняв комендат пластун сеніор Микола Гнатів, булаву табору – пластун-розвідувач Віталій Дутка, та інструкторську ланку – пластуни станиці Миколаїв та керівники команд.

Першого дня велися організаційні роботи: гуртківці розчистили поляну від побутового сміття, залишеного відпочивальниками, готувалося наметове містечко для проживання учасників, проводу, копалися ями на лятрини, відпадки, в’язалася брама, розкладався великий «морський» стіл, готувалася щогла. Писар приймав зголошення, інтендант збирав, рахував, видавав продукти, господарник впорядковував поляну і слідкував за таборовими роботами. Учасники готувалися до вечора. Розкладали намети, носили дрова, варили вечерю і просто весело проводили час.

Коли на землю зійшли сутінки, відбулося відкриття Свята. Тут кожному місту-учаснику вручили смолоскип, адже назва свята – «Запали вогні свого міста». Опісля всі поспішили складати ватру. Вона горіла ясно й зігрівала кожного. На ватрі були пісні, ігри, які розпочалися зі знайомства. Закінчилася ватра опівночі після команди «Тиха ніч».

Субота розпочалася веселою руханкою та бігом кругом озера. Після сніданку на відкритті дня усіх учасників поділено на гуртки, для кращої інтеграції і знайомства всіх було перемішано, тобто в гуртку були представники різних вікових груп.

Усі мали змогу пограти у відбиванку, копаного м’яча, теренові ігри – рейнджерський кидок із лисячим бігом, змагання на воді – невеличкий слалом по ставу. На суботню ватру прибули гості: пластуни станиці «Миколаїв», старшопластуни станиці «Новий Розділ», батьки деяких учасників. З їхньою допомогою вечір видався веселим, пісенним, з новими забавами.

У неділю гуртківців розбудив дощ. Поснідавши, учасники складали намети і прибирали територію. Потім відбулося закриття, на якому іменували пластунів-прихильників та пластунок-прихильниць, за підсумками змагів гуртки нагороджувалися грамотами. Наші пластові ряди поповнилася ще десятьма прихильниками.

За підсумками опитника найбільше сподобалися змагання на воді і рейнджерський кидок. Всі учасники висловилися за проведення такого заходу. Це свято показало, на якого рівня табори можуть претендувати юнаки і юначки цього року. Станицею зголошено два курінні табори і один окружний морський мандрівний табір «У пошуках…», цього року проходитиме по річці Серет, провід табору – виключно з учасників станиці «Миколаїв». Крім того, учасники станиці готуються відбути окружний табір «Тінь лісу» на Старосамбірщині, Крайовий вишкільний табір, крайові табори «Легіон», морський табір, міжкрайовий «Золота булава».

Leave a Reply

avatar