Жити стає веселіше, або беріть лопату…

0
383

Як заведено у нашій державі, найважливіше у нас розміщують у перехідних або прикінцевих положеннях законів. Ця істина вкотре справдилася при прийнятті Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік».

Саме в кінці документу з’явилась цікава новела: «Установити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік». (14 червня 2011 року,N 3491-VI).

В нашому повсякденному житті це означатиме, що, принаймні, до рішення Конституційного суду, саме Кабмін визначатиме, кому і скільки платити, не зважаючи на норми, виписані у законах. Враховуючи схожі попередні рішення, на практиці це означає відміну або ополовинення ряду пільг, бо у Кабміну грошей на всіх мільярдерів та мільйонерів не вистарчає. Оскільки рішення стосуються мільйонів осіб, перш за все пенсіонерів, вартувало б хоча б обговорити нардепам це питання. Так ні. Проголосували з голосу, без жодних заперечень. Вкотре пробують свої апетити задовольнити за рахунок найбідніших.

Ярослав Муха.

Leave a Reply

avatar