Зима перевіряє

0
348

Попри велику кількість проведених заходів, далеко не всім вдалося належним чином підготуватись до хурделиць, ожеледиці і морозів. Причина у «людському факторі». Так, у Миколаївській ЗОШ №1 через проблеми із обігрівом санепідстанції довелося заборонити експлуатацію класів на цілому поверсі. Причому, сталося це вже тоді, коли збунтувались батьки і перестали дітей посилати до школи. Накладено адмінстягнення, та проблема, в першу чергу, у персональній відповідальності посадовців. Адже діти мерзли не один день. Перед тим було тепле літо і не така вже холодна осінь. Часу для того, щоб знайти вихід і технічне вирішення проблеми також не бракувало. Як, до речі, і коштів. Тепер старшокласники змушені вчитись у приміщеннях, де робочі столи розраховані на «первачків». Сподіваємось, що обігрів врегулюють і у класах буде не менше нормативних 17 градусів тепла. Адже морози знову повертаються, а зима тільки розпочалась.

Про персональну відповідальність вартувало б згадати ще не раз. Два тижні тому ми писали, що вистарчає комунальникам і палива, і посипкових матеріалів. Та прийшли морози, і всіх отих заготовок знайти не вдалося. Тільки минулої п’ятниці в лікарню із різними травмами звернулось 44 особи. Половина із них потребує стаціонарного лікування. Основна причина – травми, отримані внаслідок ожеледиці та того, що комунальники знову забарились із виконанням своїх безпосередніх обов’язків. Виявилось, до речі, що й солі для посипання бракує. РДА знову звернулось до цементників за допомогою.

Уже вкотре дивуємось: невже комунальники та дорожники не знають, що сніг починають прибирати разом із початком снігопаду, сіль сиплять одразу для того, щоб не утворилась льодова кірка. І все оте треба із доріг вивозити, не чекаючи початку робочого дня. Бо тоді, здебільшого, вже пізно. А насправді масово притиральна техніка з’явилась, за нашими спостереженнями, уже із початком відлиги. Повторюється така ситуація із року в рік. До речі, пора б і міській владі вкупі із ДАІ вирішити проблему проїзду через Миколаїв. Разом із неприбраними кучугурами, водії повністю окупували центральну вулицю для стоянок. На правила давно вже не зважають. Пам’ятаю, колись планувалось пустити транспорт через Болоню- Утияновича, у ремонт цих вулиць вкладені значні кошти. Проте їздять і надалі вулицею А.Шептицького. І сьогодні протиснутись чисельним маршруткам серед ще більш чисельних автівок, котрі паркують мало не по центру вулиці, доволі проблематично. Додають до того хаосу своє і водії. Кожен зупиняється якраз навпроти тих дверей, котрі йому потрібні. Щоб пройтися 20 – 30 метрів – уже і в голову не приходить. Знову ж таки, не у Податковому кодексі чи рішенні Конституційного суду тут справа. Це наші проблеми, котрі маємо вирішити самі.

Ярослав Муха.

Leave a Reply

avatar