Інноваційні пристрої Поради Містян Спецтехніка та Установки

Типи та функціонал кранів-маніпуляторів

Безпека та швидкість виконання робіт безпосередньо залежить від правильно вибраного маніпулятора. При купівлі або оренді КМУ потрібно враховувати конкретні умови, в яких техніці доведеться працювати. Якщо при організації монтажно-демонтажних чи вантажно-розвантажувальних робіт буде достатньо маніпулятора на рухомій базі, то для буріння свердловин, лунок під стовпи чи опори знадобиться бурильно-кранова установка.

Як вибирати

Щоб визначити робочі можливості машина з краном маніпулятором повинна володіти певними технічними характеристиками. Якщо взяти легку модель, це позначиться на ефективності та швидкості виконання робіт. Якщо купити кран маніпулятор з високими характеристиками, це спричинить зростання витрат на обслуговування та догляд у процесі експлуатації.

Важливо враховувати ремонтопридатність та вантажопідйомність. Є ще багато визначальних факторів, які залежні від конкретної сфери використання крана з маніпулятором.

Типи маніпуляторів та їх переваги

Можна купити на сайті компанії RHINO Trucks Trade маніпулятор різних видів:

– гідроманіпулятори;

– універсальні із БКМ;

– тросові.

Залежно від особливостей конструкції можна визначити особливості їхнього використання.

Наприклад, якщо техніка необхідна для інтенсивного проведення одноманітних робіт, варто купити маніпулятор з гідроустановкою. Вони додатково оснащені гідравлічним механізмом чи грейферами, залежно від моделей.

Можна купити крани-маніпулятори, які застосовуються для перевалки колод або перевантаження металобрухту. Вони мають короткий цикл операції, у своїй маніпулятор постійно виконує однакові махові руху. Їхня головна перевага – велика інтенсивність, з якою вони працюють. Але є і недолік – обладнання не настільки надійне, плюс до всього немає можливості компактного укладання в похідному положенні.

Порівняно з гідроманіпуляторами у КМУ тросового виду для захоплення конструкцій та вантажів передбачена підвіска у вигляді гака. У таких моделей є свої переваги:

– розширені можливості, незважаючи на зменшену загальну масу;

– характеризуються точністю розміщення вантажу;

– повільно функціонує гідравлічна система і менше витрачає рідини, при цьому тиск створюється набагато більший, ніж у гідравлічного КМУ.

Такі функціональні здібності повністю компенсують навантаження під час виконання навантаження та розвантаження, що дозволяє підвищити робочий ресурс. Тим самим зростає тривалість робочого циклу. При цьому ціна тросового маніпулятора набагато нижча.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top